Річкові стариці – одні з найперспективніших місць для риболовлі на початку зими. І саме зараз лов на балансири тут буде кращим. Безмотці або балда, можливо, й уловистіший, але з ними не виходить «відсіювати» дрібницю, а також дуже мала ймовірність дістати щуку. Крім того, балансирна рибалка – дуже активна. Лов йде стоячи, з динамічними переміщеннями між лунками.
Найкращі пошуковий балансир для щуки: Lucky John Mebaru 67 – через відсутність впаяних гачків він менше чіпляється за рослинність та коряжник. Для окуня – класика, починаючи із маленького Lucky John Fin 3.
Снасть на щуку: жорстке потужне вудлище з ліскою діаметром близько 0,3 мм та металевим або товстим флюорокарбоновим повідцем. Принади відповідні: довжиною 6-7,5 см та вагою зазвичай 15-25 г.
Для окуня: легкий спеціалізований графітовий вудильник з компактною котушкою з ліскою близько 0,2 мм. Балансири зазвичай 4-5 див.
Коли важко визначитися, якого хижака шукати, можна використовувати універсальну снасть: середньої жорсткості вудилище, наприклад, Lucky John C-Tech Pike&Perch, волосінь 0,23-0,25 мм. З універсальних щучьо-окуневих балансиров можна назвати Lucky John Nordic 4, Mebaru 57, Fin 4.
Спочатку краще підбирати ділянки глибше. Якщо площа пристойна, то орієнтуйтесь на якісь видимі об'єкти – смуга рослинності чи коряжник. На широких старицях основні ряди лунок виходять уздовж берегових ліній. На вузьких же «старих» краще буритись від берега до берега. Відстань між лунками мінімальна. Особливо близько, через 2-3 м, можна свердлитись, якщо обловлюємо перспективний об'єкт, наприклад, затоплене дерево.
Техніка лову: робимо невисокі і нерізкі помахи вудильником, у чистих місцях починаючи з придонних шарів – приблизно 10-15 см від дна, потім балансир трохи піднімаємо. Поблизу корчів, навпаки, починаємо ловити зверху, з кожним помахом опускаючи приманку нижче. На одній лунці зазвичай робиться 10-15 підйомів при лові щуки, і трохи більше для окуня.